۱۰ ایده که خانه شما را زیباتر میکند

نظم در اتاق خواب

خیلی وقت ها وارد منزل یکی از آشنایان خود میشویم و احساس میکنیم دکوراسیون و در و دیوار و اجزاء منزل همگی مثبتند و ما هم از بودن در آنجا حس بسیار خوبی داریم. حال آنکه ممکن است اصلا وسایل و مبلمان بکار رفته در آنجا گرانقیمت هم نباشد. برعکس بارها وارد یک ساختمان میشوید که از آن جا به شما حس غم و اندوه و ناراحتی دست میدهد . چه بسا ممکن است در چیدمان آن منزل و یا دفتر اقلام گرانقیمتی بکار رفته باشد ولی شما هر چه بیشتر در آن محل میمانید بیشتر عذاب میکشید. در این مقاله سعی میکنم چند راهکار خوب را برایتان بازگو کنم.

۱-استفاده از گل و گیاه

بکار گیری گیاهان در دکوراسیون

استفاده از گل و گیاه ، فضای خانه را شاداب میکند ، و با اینکار زندگی را به خانه ی خودتان می آورید . فقط مراقب باشید قرار دادن بیش از اندازه گل و گیاه ، فضای خانه را بسته و دلگیر نکند.

۲-استفاده از آیینه

آیینه در دکوراسیون

آیینه های بزرگ در فضای خانه باعث بازتاب طیف های مختلف نور و رنگ میباشند و به خانه روح می بخشد و به شخص وسعت دید میدهد.

۳- استفاده از فرش با اندازه مناسب

فرش در دکوراسیون

انتخاب اندازه مناسب برای فرش از اصول مهم در چیدمان منزل میباشد. بهتر است از فرشی استفاده کنید که از گوشه دیوارها بین ۴۰ تا ۵۰ سانت فاصله داشته باشد. حال اگر فضای خانه کوچک بود میتوان این فاصله را تا ۲۰ سانت هم کاهش داد. فرش ها با بافت ، طرح و رنگ هایی که دارند  حس گرما و آرامش را به انسان منتقل میکنند. یکی از دلایل صمیمیت و گرمای فضای خانه های ایرانی، استفاده از فرش در خانه میباشد.

۴-استفاده صحیح از پرده

سقف بلند همیشه زیباتر به نظر میرسد و برای اینکه بتوانید سقف را بلندتر جلوه دهید ، بهتر است برای نصب پرده روی پنجره ها چوب  پرده را تا جای ممکن نزدیک به سقف نصب کنید و از طرفی پرده تا روی زمین پایین بیاید و همینطور پرده را طوری نصب نمایید که فقط عرض پنجره را بپوشاند. با این کارها فضای خانه بزرگ تر و با شکوه تر جلوه میکند.

۵-رنگ مناسب

رنگ مناسب به خانه عمق و وسعت می دهد.سعی کنید از رنگ های بی روح در رنگ آمیزی دیوار استفاده نکنید. رنگ های روشن فضا را باز تر و بزرگ تر جلوه میدهند و هر چه تیره تر میشوند فضا کوچک تر نشان داده میشود. پس اگر در فضایی قرار گرفتید که دیوارها رنگ و روح مناسب نداشتند با نصب تابلو ها و وسایل رنگی دیوارها را تزیین نمایید.

۶-چیدمان مبل

چیدمان مبل در دکوراسیون

هنگام خرید مبلمان به این نکته توجه کنید که مبلمان نهایتا باید دو سوم از فضا را پر کند و یک سوم از فضا باید برای رفت و آمد خالی باشد. در غیر اینصورت خانه کوچک و بی نظم به نظر میرسد.

۷- کوسن مبل

برای تزیین مبلمان از کوسن استفاده میکنیم که اصولا با رنگبندی های متنوع و گاهی هدفدار خود زیبایی مبلمان را بیشتر میکند فقط در نظر داشته باشید که تعدادشان محدود باشد تا زیبایی و رنگ و طرح مبلمان بیشتر دیده شود.

۸-آباژور در منزل

اتاق خواب زرد

قرار دادن یک آباژور بزرگ و زیبا تاثیر بسزایی در شیک تر جلوه کردن دکوراسیون دارد. پس اصلا از قرار دادن آباژور در منزل غافل نشوید.

۹-قرار دادن کتاب در دکوراسیون

قرار دادن کتاب به صورت مرتب روی میزها و یا کاناپه فضایی زیبا و فرهنگی ایجاد می کند.

۱۰-چیدمان با وسایل تزیینی

چیدمان خانه با وسایل تزیینی به خصوص هنری بسیار قابل قبول است و با این کار میتوانید تاثیر زیادی روی میهمان های خود بگذارید فقط در نظر داشته باشید که این وسایل باید در کانون دید میهمان قرار داشته باشد.