logo 459 min

درباره فربینو

سلام
قبل از اینکه داستان فربینو رو براتون بگم تصمیم دارم یه داستان کوتاه رو براتون بنویسم امیدوارم لذت ببرین.
داستان شخصی که یک روز زندگی کرد و قدر زندگی را دانست.
دو روز مانده به پایان جهان تازه فهمید که هیچ زندگی نکرده است، تقویمش پر شده بود و تنها دو روز، تنها دو روز خط نخورده باقی بود.
پریشان شد و آشفته و عصبانی نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد، داد زد و بد و بیراه گفت، خدا سکوت کرد، جیغ زد و جار و جنجال راه انداخت، خدا سکوت کرد، آسمان و زمین را به هم ریخت، خدا سکوت کرد
به پر و پای فرشته ‌و انسان پیچید، خدا سکوت کرد، کفر گفت و سجاده دور انداخت، خدا سکوت کرد، دلش گرفت و گریست و به سجده افتاد، خدا سکوتش را شکست و گفت: “عزیزم، اما یک روز دیگر هم رفت، تمام روز را به بد و بیراه و جار و جنجال از دست دادی، تنها یک روز دیگر باقی است، بیا و لااقل این یک روز را زندگی کن”
لا به لای هق هقش گفت: ‘ اما با یک روز… با یک روز چه کار می توان کرد؟ …’
خدا گفت: ‘آن کس که لذت یک روز زیستن را تجربه کند، گویی هزار سال زیسته است و آنکه امروزش را در نمی‌یابد هزار سال هم به کارش نمی‌آید’، آنگاه سهم یک روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت: ‘حالا برو و یک روز زندگی کن’
او مات و مبهوت به زندگی نگاه کرد که در گودی دستانش می‌درخشید، اما می‌ترسید حرکت کند ، می‌ترسید راه برود، می‌ترسید زندگی از لا به لای انگشتانش بریزد، قدری ایستاد، بعد با خودش گفت: ‘وقتی فردایی ندارم، نگه داشتن این زندگی چه فایده‌ای دارد؟ بگذار این مشت زندگی را مصرف کنم’

آن وقت شروع به دویدن کرد، زندگی را به سر و رویش پاشید، زندگی را نوشید و زندگی را بویید، چنان به وجد آمد که دید می‌تواند تا ته دنیا بدود، می تواند بال بزند، می‌تواند پا روی خورشید بگذارد، می تواند ….
او در آن یک روز آسمانخراشی بنا نکرد، زمینی را مالک نشد، مقامی را به دست نیاورد، اما….
اما در همان یک روز دست بر پوست درختی کشید، روی چمن خوابید، کفش دوزدکی را تماشا کرد، سرش را بالا گرفت و ابرها را دید و به آنهایی که او را نمی‌شناختند، سلام کرد و برای آنها که دوستش نداشتند از ته دل دعا کرد، او در همان یک روز آشتی کرد و خندید و سبک شد، لذت برد و سرشار شد و بخشید، عاشق شد و عبور کرد و تمام شد.
 او در همان یک روز زندگی کرد
فردای آن روز فرشته‌ها در تقویم خدا نوشتند: ‘ امروز او درگذشت، کسی که هزار سال زیست! ‘
زندگی انسان دارای طول، عرض و ارتفاع است؛ اغلب ما تنها به طول آن می اندیشیم، اما آنچه که بیشتر اهمیت دارد، عرض یا چگونگی آن است.
امروز را از دست ندهید، آیا ضمانتی برای طلوع خورشید فردا وجود دارد!؟
هدفم از بیان این داستان این بود که حالا که اومدین در سایت من لذت ببرید لااقل امیدوارم که بتونم قابل باشم و بهتون یادآوری کنم که مبادا یادتون بره از زندگیتون با همه مشکلاتش لذت ببرید.
و اما ایده های به وجود آمدن فربینو :
من حمید کشاورز به اتفاق همسرم مهتاب حسینی راد در سال ۱۳۹۹ تصمیم گرفتیم در زمینه صنایع دستی فعالیت خود را به صورت متمرکز روی نمایش و ارائه صنایع دستی آغاز کنیم و امیدواریم بتوانیم پل ارتباطی مناسبی باشیم بین هنرمندان و هنردوستان عزیز.

فروشگاه آنلاین فربینو در زمینه فروش کلیه محصولات صنایع دستی ایرانی فعالیت دارد و با هدف ارتقاء جایگاه صنایع دستی در کشور و حمایت از هنرمندان این مرز و بوم و همچنین حمایت از مشاغل خانگی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۹ آغاز نمود.
این مجموعه در زمینه هنرهای دستی از قبیل قلمزنی، مس و پرداز، فیروزه کوبی، الماس تراش، مینا کاری، خاتم کاری، زیورآلات دست ساز هنری، سفالگری و نقاشی روی سفال و دیگر صنایع دستی فعالیت خود را آغاز نموده و سعی بر این دارد که سایر هنرها و صنایع دستی ایران را با بهترین کیفیت به معرض نمایش گذاشته و این هنرهای ارزشمند و کهن را به اهل هنر و صنایع هنری معرفی نماید.
علاوه بر این گروه فربینو مصمم است در زمینه تجارت صنایع دستی به سایر نقاط جهان فعالیت کرده و فرهنگ و هنر ایرانی را به مردم دیگر کشورها ارائه نماید. امیدواریم با تلاش و پیگیری های مستمر گامی موثر در جهت توسعه و ترویج هنر و فرهنگ ایرانی برداریم.
فربینو یک فروشگاه آنلاین و پویا میباشد و افتخار دارد که با هنرمندان عزیز کشورمان همکاری می کند. شما عزیزان نیز می توانید عضوی از این خانواده بزرگ باشید و در این مسیر به اهداف بزرگ خود نائل آیید. در این خصوص ما مهارت و هنر شما را ارج نهاده و شما را در بهتر دیده شدن در جامعه هنری و بازار صنایع دستی یاری خواهیم کرد.

مجموعه فربینو با شعار ” فربینو، زندگی به سبک نو ! “ در نظر دارد محصولات متنوع هنری و صنایع دستی ایران زمین را با بهترین کیفیت و ضمانت اصالت کالا و نیز امکان برگشت کالا، در سریع ترین زمان ممکن در اختیار مشتریان هنر دوست و علاقه مندان به صنایع دستی اصیل ایران قرار دهد.

باشد که به یاری خداوند و همیاری هنرمندان و هنردوستان در این راه قدم برداشته و در این امر مهم کوشا باشیم.
شما عزیزان هم ، چنانچه این توانایی را در خود میبینید که محصولات هنری با کیفیت عالی تولید کنید ، و یا هنرمندانی را میشناسید که به صورت گمنام در این راستا مشغول به کار هستند ، معرفی کنید تا تیم فربینو با بررسی عملکرد آنها در صورت رعایت یک سری از استانداردها این آثار را به دیگر عزیزان هنردوست نمایش دهد.

رضایت مشتری